Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 10-04-2021 13:06   Güncelleme : 10-04-2021 13:06

Ramazan ayı Geldi Fiyatlar Arttı!

Ramazan ayı Geldi Fiyatlar Arttı!

Şanlıurfa’da tavuk ve et fiyatları uçuşa geçti. Ramazan, pandemi ve girdi maliyetlerini bahane eden işletmeler, tavuk ve fiyatlarını uçururken kasaplarda fırsatçılara prim verilmemesi gerektiği konusunda açıklamalar yaptı.

Son dönemlerde et ve tavuk fiyatlarında zamlar ardı ardına geliyor. Yapılan zamlar vatandaşların tepkisine neden olurken kasaplarda bu durumdan şikayetçi. Kasaplar, vatandaşların alım gücünün kalmadığına dikkat çekerken yetkilerden de bu soruna bir çözüm bulunması istedi.

YETKİLİLER SESSİZ KALMAMALI

Kasaplar, muhabirimize yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:”Pandemi nedeniyle kapanan okullar tavukçuların elinde stok kaldı kesim azaldı. O kesimden sonra bu sefer zarar etmeye başladılar. Zararlarını karşılamak içinde ağız birliği olup bütün firmalar aynı fiyattan satışa sunmaya başladı. Milliyete zamlı olarak dönmeye başladı. Bir an önce zararlı karşılamaya çalışıyorlar olan gene vatandaşı oluyor. Vatandaşta tepkisini ortaya koymalı. Yüksek fiyattan satış yapan yerlerde almamaları tavsiye ederiz. Yetkililere bu durum duyurulmalı sessiz kalınmamalı. Ucuz et diye bir şey yoktur. O düzeltin olmaz. O etek değildir zaten tavuk taşıdır. Ya şeydir ya Başka maddeler vardır içinde 50 ve 60 liraya bandındaki et kurtarıyor. Dur yiğittir onun aşağısında bulunan etti. Sağlam etin maliyeti 49-50 liradır. Daha düşük fiyat olduğu zaman üç kağıt vardır.”