Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 10-04-2021 13:09   Güncelleme : 10-04-2021 13:09

Canbeyli, Kulüpler adına elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Canbeyli, Kulüpler adına elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Şanlıurfa Şube Başkanlığı görevini başarı ile yürüten Abdullah Canbeyli, Futbol İl Temsilciliğine aday olacağını açıkladı. Canbeyli,”Kulüpler adına elimizden gelen her şeyi yapacağız.”dedi.

Şanlıurfa sporu için elinden gelen her şeyi yapan 11 Nisan Stad Müdürü Abdullah Canbeyli, Türkiye Futbol Federasyonu Futbol İl Temsilciliğine yönelik adaylığını açıkladı.

Temmuz ayındaki seçimlerde göreve talip olacağını belirten Canbeyli,”Türkiye Futbol Federasyonu illerdeki temsilcisi konumunda adı üstünde Futbol İl Temsilcisi ilgili kurumuna talimat gereğince o ildeki görevlerini Türkiye Futbol Federasyonu adına yapan kişidir. Fahri olarak yapılan bir görevdir. Kısmet olursa Temmuz ayında yeni il futbol temsilcisi seçimi yapılacak. “dedi.

GENİŞ ÇAPLI TESİSLER ŞART

Seçime 60'a yakın kulübün oy kullanacağını açıklayan Canbeyli, şöyle konuştu:”Kuleplerden birer temsilcisi oy kullanacak. Bunların seçimi ile il temsilcisi ortaya çıkacak. Biz de bu süreçte 2 aylık bir süremiz bulunuyoruz. Aday olduğumuz takdirde Türkiye Futbol Federasyonu adına kulüpler adına elimizden gelen her şeyi yapacağız. Şanlıurfa sporun temel sıkıntıların başında ‘maddiyat’ geliyor. Kulüplerimizin büyük bir maddi sıkıntısı bunuyor, zaman zaman belediyelerimizin Gençlik Spor Bakanlığı’mızın kulüplere yaptığı yardım sayesinde amatör spor kulüplerimiz ayakta durabiliyor. Sportif faliyetlerimizi bu şekilde yürütüyoruz. En önemli nokta maddiyat, maddiyat çözüldüğü zaman kulüplerimiz gayet güzel bir şekilde çalışmalarını sürdürebilir. Kentte spor kültürün geliştirebilmesi için kenti yöneten kişilerin spora bakış açısının değişmesi gerekiyor. Spor yalnız olarak değil, her dalda gençlere sevdirmek, faaliyetleri yürütmeleri gerekiyor. Bunun yapılabilmesi için de geniş çaplı tesislerin oluşturulması gerekiyor.”