Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 10-04-2021 13:11   Güncelleme : 10-04-2021 13:11

Aşevi, fitre, zekat, adak bağışlarıyla fakir fukara destek sağlamayı sürdürüyor.

Aşevi, fitre, zekat, adak bağışlarıyla fakir fukara destek sağlamayı sürdürüyor.

Şanlıurfa'da 29 yıldır faaliyet gösteren Gönüllü Kuruluşlar Aşevinde kazanlar, hayırseverlerin desteğiyle ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyor.

Kentte 1992 yılında birkaç hayırseverlerin girişimiyle kurulan Gönüllü Kuruluşlar Aşevi, Şanlıurfa’da ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaya devam ediyor. Gıda ve yemek yardımıyla faaliyetlerini sürdüren Aşevi, fitre, zekat, adak bağışlarıyla fakir fukara destek sağlamayı sürdürüyor.

YEMEK DAĞITIMINA BAŞLADIK

Aşevi Yetkilisi Emin Demirkol, yaptığı açıklamada, Gönüllü Kuruluşlar Derneği’nin 1993 yılından beri mağdurlara destekte bulunduğuna dikkat çekti. Demirkol,”Burada 1000 aileye sıcak yemek yardımı yapıyor. Pandemiden dolayı 1 yıldır ara vermiş durumdaydık. İki haftadır tekrardan yemek dağıtımına başladık. 12 ila 2 saatleri arasında bölümlere ayırarak, hijyenik mesafe kurallarına dikkat ederek yeniden yemek faaliyetine başladık. İnşallah da böyle devam eder. Önümüz Ramazan ayı Allah nasip ederse hayır sahipleri Ramazan ayında buraya geliyor. Bin aile ile tanıştırmak, görüştürmek buralarda yardımda bulunsunlar diye çalışmalar yürütüyoruz.”dedi.

AŞEVİ, KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYOR

Hayırseverlere çağrıda bulunan Demirkol, şunları kaydetti:”Asıl yardımlarımız olarak da kuru gıdalar geliyor, fasulye, mercimek, salça gibi. Hayırseverlerden isteğimiz, talebimiz var: Kurban bağışlarında bulunsunlar, kesiminde, dağıtımında hayırseverlere yardımcı oluruz. Buraya getirirlerse bizim kasap hanemizde hijyenik bir ortamda burada da kurban kesimini yapıyoruz. Rabbim yardım edenlerden şimdiden razı olsun. Memleketimiz de bin muhtaç aile, dul, yetim, engelli ve mahkum ailelerine kuru gıda yemek desteği de veriyoruz. Ortalama 5 bin ekmek günde veriliyor. 2 bin tanesini Büyükşehir, geriye kalan 3 bin ekmeği de hayır sahipleri karşılıyor. Fakirlere Ramazan'da da para, bayramlık elbise hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.”