Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 14-04-2021 17:58   Güncelleme : 14-04-2021 17:58

2 Günlük Elektrik Kesintisi Muhtarları İsyan Ettirdi

2 Günlük Elektrik Kesintisi Muhtarları İsyan Ettirdi

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesine Bağlı 25 mahallede 2 günlük elektrik kesintisi Muhtarları isyan ettirdi. Akçakale’de dedaş yetkilileriyle görüşmeye gelen Muhtarlar Muhattap bulamadıklarını dile getirdiler.

Bölge’de yaşanan elektrik kesintileri vatandaşları ve çiftçileri mağdur etmeye devam ediyor. 2  günden beri 25 Mahallede kesilen elektrikler, vatandaşları sonunda isyan ettirdi. Akçakale’ye bağlı 25 köy mahalle muhtarı Dedaş’a gelerek yetkililerle görüşmek istedi. Fakat mesai saatinde görüşecek hiçbir yetkili bulamadılar.

Elektrik kesintilileri ile ilgili olarak açıklama yapan kırsal mahalle muhtarları, iki gündür elektriklerinin kesik olduğunu belirterek, dedaşta hiçbir yetkili muhatap bulamadıklarını dile getirerek, şunları ifade ettiler.

“Fider 8 hattında bulunan yaklaşık 25 kötümüzün 2 gündür elektrikleri yok. Derdimizi anlatmak için Dedaş binasına geldik ve burada hiçbir yetkili bulamadık. Yetkililere de ulaşamıyoruz. Milletvekillerini arıyoruz telefona çıkmıyorlar. Bizim suçumuz Ak Parti’ye %95 oy vermek mi? Yetkiller bize arıza ekibimiz saha da diyor. Fakat arzı ekibinin araçları binanın önünde duruyor. Yetkilerden bu sorunumuza çözüm bulmalarını istiyoruz.” Dediler.

Muhtarlar, Dedaş’ı ve Hükümeti alkışlayarak protesto edip, Dedaş binasından ayrıldılar.