Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 24-04-2021 12:35   Güncelleme : 24-04-2021 12:35

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ MERKEZ CADDELERİ KÖPÜKLÜ SU İLE YIKADI

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ MERKEZ CADDELERİ KÖPÜKLÜ SU İLE YIKADI

Viranşehir Belediyesi, korona virüs tedbirleri kapsamında ana caddelerde yıkama ve dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.
Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, iftardın ardından sokağa çıkma kısıtılması fırsata çevirerek, Ceylanpınar, Derik, Karacadağ ve Eski Urfa Caddesi'ni tazyikli ve deterjanlı suyla yıkayıp dezenfekte etti. 
Ekipler, çamaşır suyu, ilaç ve köpük karışımından hazırlanan solüsyonla 4 ana caddeyi baştan aşağı yıkayarak, tertemiz hale getirdi.
Viranşehir Belediyesinin koronavirüs salgınına karşı toplum sağlığını korumaya yönelik temizlik, yıkama ve dezenfekte çalışmalarının devam edeceği belirtildi.
Daha temiz ve yaşanabilir bir Viranşehir hedefiyle mesai kavramı tanımadan gece gündüz temizlik çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirten Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Ülkede ilk vakanın tespit edilmesi ile birlikte toplum sağlığını korumaya yönelik dezenfekte ve temizlik çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi. 
İlçede rutin temizlik ve dezenfekte çalışmalarının zaten devam ettiğini ifade eden Başkan Ekinci,” Ülke genelinde artan vakalardan dolayı bu günlerde daha çok temizliğe dikkat etmemiz gerekiyor. Sabah saatlerinde Sağlık müdürlüğü ekiplerimiz vatandaşların yoğun olarak kullandığı 4 ana caddede dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. İftardan sonra da Temizlik işleri Müdürlüğümüz bu caddelerde yıkama çalışması yaptı. Koronovirüs salgınına karşı dezenfekte ve temizlik çalışmalarımızı daha da artırarak devam edeceğiz” dedi.