SİYASET
Giriş Tarihi : 01-05-2021 18:39   Güncelleme : 01-05-2021 18:39

ERBAKAN: İŞÇİYE EN YÜKSEK MAAŞ ZAMMINI MİLLÎ GÖRÜŞ YAPMIŞTIR

ERBAKAN: İŞÇİYE EN YÜKSEK MAAŞ ZAMMINI MİLLÎ GÖRÜŞ YAPMIŞTIR

Fatih Erbakan'dan '1 Mayıs' Açıklaması: İşçiye En Yüksek Maaş Zammını Millî Görüş Yapmıştır

Yeniden Refah lideri Erbakan, "Nimet ve külfet dengesinin adil bir şekilde tesis edilmesi, herkesin emeği, alın teri ve üretimi ölçüsünde tüketme hakkına sahip olması, hiçbir kimsenin kendisi emek vermeden başkasının alın teri ve emeği üzerinden kazanç elde etmemesi, Millî Görüş’ün temel prensiplerindendir." dedi. 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yazılı açıklamada bulundu.

Emek, Temel Bir Hak Sebebidir 

Erbakan, şunları söyledi:

"Emek bizim zihniyetimizde temel bir hak sebebidir ve bu hak ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar hiç kimse ve hiçbir kurum tarafından asla gasp edilemez.
Bu da bizlere işçinin, bileğinin hakkıyla ekmeğini kazananların asıl olarak Yeniden Refah iktidarında ezilmeyeceği, sömürülmeyeceği, hakkını tam manasıyla alacağı gerçeğini ifade etmektedir. 

İşçiye En Yüksek Maaş Zammını Yapan Millî Görüş Zihniyetidir

İşçiye en yüksek maaş zammının merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Başbakanlığı  döneminde verildiğini anımsatan Erbakan,  "İşçimize, emekçimize Cumhuriyet tarihinin en yüksek maaş zammının bu gerçeğin bir yansıması olarak, Milli Görüş zihniyetiyle, Merhum Erbakan Hocamız tarafından 54. Hükümet döneminde yapıldığını da hatırlatarak emektarın, emeğin, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü gönülden kutlar, tüm emekçi kardeşlerime esenlikler dilerim." ifadelerini kullandı.