Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 08-05-2021 08:14   Güncelleme : 08-05-2021 08:14

Başkan Öncel 'Mübarek gece, gönül dünyamıza ışık saçsın, vicdanlarımızı aydınlatsın'

Başkan Öncel 'Mübarek gece, gönül dünyamıza ışık saçsın, vicdanlarımızı aydınlatsın'

Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği (MİSİAD) Genel Başkanı Feridun Öncel, mübarek Kadir Gecesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı. MİSİAD Genel Başkanı Feridun Öncel mesajında, bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize huzur getirmesini temenni ettiklerini, Türk İslam âlemine, milletimize, bütün teşkilatlarına ve üyelerine hayırlar getirmesini Cenab-ı Mevla'dan niyaz ettiklerini söyledi.


Türk İslam âlemine, milletimize, bütün teşkilatlarımıza ve üyelerimize hayırlar getirsin

Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği (MİSİAD) Genel Başkanı Feridun Öncel, mesajında şu ifadelere yer verdi;
“İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının hikmeti şükürler olsun ki, bizlere dostluk ve dayanışma duygularının yoğun bir şekilde yaşamamıza, birçok hayır ve hasenatı yapmamıza, yoksulların, çaresizlerin halinden anlama şuuru vermesine yeniden bir hatırlatma oluyor. Hamdü senalar olsun. Ramazan’ın sonuna yaklaşırken, Kuran-ı Kerim’de bin aydan daha hayırlı olduğu belirtilen Kadir Gecesi idrak edilecek. Peygamber Efendimiz; ‘Kadir gecesini, fazilet ve kudsiyetine inanarak ve sevabını yalnız Allah'tan bekleyerek ibâdet ve tâatle geçiren kimsenin -kul hakkı hâriç- geçmiş günâhları bağışlanır” buyurmuştur. Resulullah, Kadir Gecesi’nde, “Allahümme inneke afüvvün kerîmün tühıbbül afve fa’fü annî” duasını okurdu. (Ya Rabbi, sen affedicisin, kerîmsin, affı seversin, beni de affeyle) demektir. Bu vesile ile bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize huzur getirmesini temenni eder Türk İslam âlemine, milletimize, bütün teşkilatlarımıza ve üyelerimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Mevla'dan niyaz ederim.” 

Bilindiği gibi; 2021 yılı mübarek Ramazan ayı 13 Nisan Salı günü başladığına göre, büyük ihtimalle ve yapılan hesaplara göre Kadir Gecesi; Ramazan ayının 27. gecesi olan 08 Mayıs Cumartesi gününü 09 Mayıs Pazar gününe bağlayan gecedir. Cuma gecesi Perşembe akşamı olduğuna göre; Kadir Gecesi Cumartesi günü akşamıdır. 
“Sevabını Allah’tan umarak, Kadir Gecesi’ni ihya edenin geçmiş günahları affolur.” [Buhârî]