Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 10-05-2021 23:48   Güncelleme : 10-05-2021 23:48

BAŞKAN EFEAKDOĞAN’DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

BAŞKAN EFEAKDOĞAN’DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Umuda Engel Yok Derneği Genel Başkanı Ahmet Efeakdoğan 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Efeakdoğan, mesajında, Dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek, onları daha iyi anlayabilmek, dertlerine ortak olmak ve çözüm önerileri doğrultusunda istişareler de bulunulması gerekmektedir.

İnsanlar şu Pandemi döneminde 17 gün evde kalmayı, zulüm olarak görüp, psikolojik bunalıma girerken, bir çok Engelli kardeşim doğumdan / ölümüne kadar 4 duvar arasında hayatını sürdürmektedir.

Ancak yönetim erkleri bugünü, bir düğün havasında engellileri bir eğlence amacına dönüştürme çabası içinde programlar tertip etmekten, öteye gidememişlerdir. 

Maalesef bizler, hayatın engellerle dolu olduğu bir dünyada engelsiz bir dünya için mücadele ediyoruz.

BEKLENTİMİZ, her sağlıklı insan gibi eğitimden sağlığa, ulaşımdan haberleşmeye , erişilebilir  sosyal bir hayat için ; kanunlarla, engelliler adına yapılmış olan düzenlemeleri hayata geçirecek , liyakat sahibi yöneticilerin varlığının hayalini kurmaktan öteye GİDEMEMİŞTİR.

Umarım 2021 yılı ;  engelli kardeşlerimiz ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına, 
onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olur. 
Bütün engellerin sevgi, saygı ve dayanışmayla aşılacağını hatırlatarak, tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların fedakâr ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 
Üstadın dediği gibi : " Tohum toprağın bağrına, engelli birey de topluma emanettir. "