Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 11-05-2021 14:09   Güncelleme : 11-05-2021 14:09

Filistin’e Destek: `Ordular Aksa’ya!`

Filistin’e Destek: `Ordular Aksa’ya!`

Köklü Değişim’in organize ettiği ve yurdun dört bir yanında gerçekleştirilen protesto eylemi Şanlıurfa Halil-ul Rahman Dergâh Camii'nde de icra edildi.

Kudüs'te Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyerek Müslümanlara hakaret eden ve son iki gündür yöneticilerin cılız tepkilerinden cesaret alan Yahudi varlığının Gazze'de onlarca Müslümanı şehit etmesi, peygamberler diyarı Şanlıurfa'da protesto edildi. Kınama mesajlarıyla süreci geçiştirmeye çalışan yöneticilerin acizliği Urfalı Müslümanlar tarafından öfkeyle karşılandı.

Bu çerçevede Filistin’deki Yahudi zulmünü geçiştiren yöneticiler basın açıklamasında şu ifadelerle kınandı. ''Biz gasıp Yahudi varlığı “İsrail”i kınamıyoruz. Biz, bu saldırılara karşı suspus olanları kınıyoruz!

Basın açıklamasında çözüm olacak önemli ifadelere yer verildi. Açıklamada '' Libya’ya Amerikan çıkarları için gönderdiğiniz İHA ve SİHA’ları Tel Aviv’e ne zaman göndereceksiniz?Bu insansız savaş uçakları Kudüs’ü özgürlüğe kavuşturmayacaksa bunları daha niçin, kim için üretiyorsunuz? Söyler misiniz mübarek Ramazan ayında azgınlaşan bu gasıp Yahudi varlığını kim durduracak? Aksa’yı özgürlüğüne kim kavuşturacak, kutsal beldemizdeki bu kahredici işgale kim son verecek? BM mi, Arap Birliği mi yoksa İslam İş birliği Teşkilatı mı? Kim?'' diye seslenildi...

Basın açıklamasını, Köklü Değişim Dergisi Şanlıurfa Temsilciliği adına Mehmet Göçmen okudu.

Açıklama esnasında sık sık “Ordular Aksa’ya, Mehmetçik Kudüs’e” sloganları atıldı. Yatsı namazı sonrası gerçekleştirilen eyleme Urfalı Müslümanlardan yoğun katılım gözlendi.