Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 12-05-2021 10:46   Güncelleme : 12-05-2021 10:46

Aydoğan, Mescidi Aksa’ya Yapılan Saldırıyı Kınadı

Aydoğan, Mescidi Aksa’ya Yapılan Saldırıyı Kınadı

Ramazan ayının son cumasından itibaren İsrail’in Mescid-i Aksa ve çevresinde Filistinlilere yönelik saldırıları devam ederken yaşanan durumlara Urfa’dan tepki yağmaya devam ediyor.

Vatandaşlar'dan Nurullah Aydoğan gazetemize yaptığı açıklamada, hiçbir kutsala saygısı olmayan İsrail yönetiminin, mübarek Ramazan Ayında Filistinlilere ve Mescidi Aksa’ya yaptıkları saldırıları lanetlediğini söyledi.
İsrail’in bu saldırılarla bir devlet olmaktan ziyade bir cinayet şebekesine döndüğünü belirten Aydoğan, “Herkesin malumu olduğu üzere son günlerde Kudüs'e odaklandık. Terör devleti İsrail’in küstahça saldırıları kalbimiz kanatıyor, zihnimizi alev içinde bırakıyor. İsrail’in Ramazan günü bütün dünya Müslümanlarını tahrik ederek Mescidi Aksa’ya yönelik yeni bir saldırı başlatması bir bakıma alışıldık bir İsrail zalimliği ve saldırganlığıdır. İsrail zaten bu tür faaliyetleri özellikle İslam aleminin en hassas zamanlarında, sanki tepkilerinin en fazla olabileceğini tahmin ettiği dönemlerde özellikle yapıyor. Kadir Gecesi Müslümanların ibadet için cemaat ruhu ve duygularının had safhada olduğu bir dönemde İsrail, devlet terörü işleyerek, 9’u çocuk olmak üzere 21 Filistinli kardeşimizi şehit etti. Şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu da şunu gösteriyor ki, ortada bir Filistin sorunu yok, devlet terörü işleyen İsrail sorunu var. Türkiye toplumu olarak her zaman Filistinli kardeşlerimizin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. 
Son olarak diyorum ki, Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından her zaman Kudüs İslam’ındır, Kudüs Filistin’in başkentidir diye haykırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.