Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 12-05-2021 19:08   Güncelleme : 12-05-2021 19:08

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ

Viranşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi şehir mezarlıklarında bakım ve temizlik çalışmaları gerçekleştirdi.
Temizlik ve Park Bahçe müdürlüğü ekipleri tarafından ortaklaşa yürütülen çalışmalar kapsamında Şark pınar mahallesinde bulunan Tılhava (Şeyh Muhammed) Mezarlığında temizlik ve bakım çalışması yaparak, Bayrama hazır hale getirdi.
Bayramda vatandaşların mezarlık ziyaretlerini daha rahat ve sağlıklı bir şekilde yapmaları amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında ot temizliği, yolların bakımı ve temizlik çalışması ile çeşme ve ihtiyaç alanlarının onarımı yapıldı. 
Yapılan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci,  Rutin temizlik çalışmalarının bayram öncesi yoğunlaştığını belirterek, “Temizlik anlamında, ekiplerimiz tarafından mezarlıklarda yolların bakımı, yabani ot ve çöplerin temizlenmesi gerçekleştiriliyor. Tek amacımız bayramda vatandaşların kabir ziyaretlerini daha rahat ve sağlıklı bir şekilde yapmalarını sağlamak” Dedi. 
Öte yandan ekipler, Kışla mahallesinde bulunan Antin Parkın da da su kanalı, Bakım ve onarım ile genel temizlik çalışması yaptı.