Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 13-05-2021 10:10   Güncelleme : 13-05-2021 10:10

Yaşasın Mescidi Aksa ve Kudüs Direnişi

Yaşasın Mescidi Aksa ve Kudüs Direnişi

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı İşgal altındaki Doğu Kudüs'te İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları nedeniyle Topçu meydanında açıklama yaptı.

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Yıldırım'ın yaptığı açıklamada, Bir gece, kendisine bazı âyetlerimizi gösterelim diye kulunu Mescid-i Harâm’dan çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah eksikliklerden münezzehtir. O, gerçekten her şeyi işitmekte ve görmektedir.’  
Kudüs, Mescid-i Aksa, Gazze, Filistin… Dehşetin, vahşetin yaşandığı mübarek mekanlar! Seksen yıla yakındır siyonist, gasıp bir güruhun saldırısıyla karşı karşıya kalan İslam beldeleri…
Yine bir Ramazan ayı ve yine 14 Mayıs günü olan işgalin resmen ilan edildiği tarihin yıl dönümü. Yine İşgalci Terör Şebekesinin Kudüs ve Mescidi Aksa’ya karşı zalimane ve hunharca saldırıları. 
Ama Hamd olsun! Bu gün  Direniş cephesinden müjdeli haberler alıyoruz. Kudüs direniyor, Mescidi Aksa direniyor, Şeyh Cerrah direniyor, İzzettin El Kassam ümmetin izzetini muhafaza ediyor, Telaviv, Birşeba, Holon, Aşdod, Aşkelon, Yafa, Lod  ve bir bütün olarak siyonistler kendi yaktıkları ateşin içerisinde yanıyor. 
Hamd olsun! Denklem değişmiştir. Direniş, artık İşgalci Terör Rejiminin, Siyonizmin ve Emperyalizmin anlayacağı dilde konuşacaktır. Direniş, Telaviv’in kalbine atılan füzelerle ve tamamen kendi planları doğrultusunda saati dahi şaşmadan cevap verebiliyor. Bütün dünyaya büyük bir gururla sundukları ve arkasına saklandıkları için kendilerini güvende hissettikleri demir kubbe, Gazze’den atılan füzelerle delik deşik olmuştur, kevgire dönmüştür.
Hamd olsun! Direniş, bugün bütün ambargolara, ablukalara ve normalleşme diye yutturulan bütün ihanet girişimlerine rağmen sanıldığından çok daha donanımlı ve çok daha güçlüdür.  Dün taş ile sapan ile başlayan direniş, bugün Telaviv ve siyonistlerin sığındıkları tüm mekanlar direnişin menzili içerisine girmiştir. İnşallah bundan sonra direniş, çok daha güçlü olacaktır Allah’ın yardımıyla. Rabbimiz, direniş erlerinin güçlerine güç, cesaretlerine cesaret katsın. Zalimlerin kalplerindeki endişe ve korkuları artırsın inşallah. 
Bütün dünya ve insanlık bilsin ki; Doğusuyla batısıyla Kudüs bizimdir ve bir bütün olarak İslam Ümmetinin kalbidir. Ayrıca başkenti Telaviv olan bir devleti tanımadığımız gibi Telaviv Hayfa, Nasıra, Akka, Birşeba, Netanya, Holon, Aşdod, Aşkelon, Yafa, Lod ve Tiberya şehirleri de Filistinlilere aittir, siyonist rejim sadece bir işgalcidir ve her işgalci gibi günün birinde def olup gidecektir.
Bugün İslam coğrafyasının dört bir tarafında dünya müstekbirlerine karşı Müslüman halkların haklı ve büyük direnişi devam etmektedir. Ama Kudüs Ve Mescidi Aksa direnişi, Müslüman halkların direnişinin en stratejik noktasıdır ve direnişin mihveridir. 

Kudüs İslam coğrafyasının ayrılmaz bir parçasıdır, peygamberlerin harimi şerifidir, izzet ve onurumuzdur. Kudüs demek Mekke demektir, Medine demektir. Kudüs demek Şam, Bağdat, Kahire demektir, Kudüs demek Meşhed, Kum, Tahran demektir, Kudüs demek Diyarbakır, Ankara ve İstanbul demektir. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki Kudüs'e sahip çıkmak, İstanbul’a, Bağdat'a, Şam'a, Tahran'a, Beyrut'a, Kahire'ye ve Mekke'ye sahip çıkmaktır."
Mescidi Aksa işgal girişiminden 4 gün önce Hamas Lideri İsmail Heniyye :  “Ey  Netanyahu defalarca söyledim; ateşle oynuyorsun, bu savaşta kazanamayacaksınız, kararımızı aldık mücadelemizi azimle sürdüreceğiz” demişti. Hamd olsun! Dediği gibi de oldu. Terör Şebekesi ve Netenyahu bu sözün ciddiyetini ve ağırlığını bugün Telaviv’i vuran füzelerden sonra çok iyi anlamıştır.
Evet!  Hamas Lideri İsmail Heniyye, Telaviv’i vuran füzelerden sonra ise şu kısa ve veciz tespitte bulunmuştur;“ Kudüs çağırdı biz cevap verdik, Kudüs çağırdı, İzzettin El Kassam füzelerle cevap vermiştir.” Bugün biz de diyoruz ki; Kudüs çağırdı, biz de kadınımızla, erkeğimizle, gencimizle, yaşlımızla ve çocuklarımızla meydanlara indik. Ve meydanlarda Kudüs direnişini ve direniş erlerini selamlıyoruz.
Kudüse, Mescidi Aksaya Selam olsun!
Mescidi Aksanın, Şeyh Cerrahın korkusuz gençlerine ve çocuklarına Selam olsun!
Direniş Erlerine Selam olsun !
Evet! Şimdi Kudüs ve Mescidi Aksa direnişini konuşmanın ve meydanlarda direnişi kuşanmanın vaktidir. Ümmet olarak İttihadı, Vahdeti konuşmanın vaktidir. 
Şimdi, Şairin dediği gibi; 
“ Sen oradan kıracaksın zincirleri ben buradan
Ve bir gün kavuşacak ellerimiz.”
Ve Kudüs özgür oluncaya kadar, Siyonizm ve Emperyalizm yok oluncaya kadar direnişimiz ilelebet devam edecektir İnşallah.
Biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Kudüs’ün ve Mescid-i Aksâ’nın özgürlüğü için bütün gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
Bütün duyarlı kardeşlerimizi terör devleti siyonistlerin saldırılarına karşı teyakkuzda olmaya, Filistinlilerin yanında olmaya çağırıyoruz. Filistin'in her bölgesinde, sokağında ilk kıblemiz Mescidi Aksa'yı, Kudüs'ü savunan bütün Müslümanlar adına direniş gösteren yürekli Filistinli kardeşlerimizi selamlıyoruz. Yaşasın işgalden kurtulmuş Kudüs şehri”. Yaşasın Mescidi Aksa ve Kudüs Direnişi. Ve Selam olsun Direnişe ve Direniş Erlerine…