Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 25-05-2021 22:15   Güncelleme : 25-05-2021 22:15

Urfa’da İnşaat Sektörü Durma Noktasında

Urfa’da İnşaat Sektörü Durma Noktasında

Şanlıurfa’daki inşaat girdilerinde fahiş fiyat artışları yaşanıyor. Demir, çimento ve beton fiyatlarındaki olağanüstü artışın Rekabet Kurumu tarafından incelenmesi gerektiği belirtiliyor.
Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle yaşanan ekonomik sıkıntılar inşaat sektörünü de derinden etkiledi. İşin uzmanları başta demir ve çimento fiyatları olmak üzere; temel inşaat malzemelerinde yaşanan olağanüstü fiyat artışlarının sektörü durma noktasına getirdiğini belirtiyor. Ayrıca sektör temsilcileri Demir, Çimento ve Beton Fiyatlarındaki Olağanüstü Artış Rekabet Kurumu tarafından incelenmesi gerektiği vurgulandı.
‘TEKELCİ KARTELLER FİYAT ARTIŞLARINI SÜRDÜRÜYOR’
Baydağ Gayrimenkul İşletmecesi Mehmet Baydağ, yaptığı açıklamada, temel inşaat malzemelerinde yaşasan olağanüstü artışın, sektörü krize sürüklediğine dikkat çekti. Baydağ,“Türkiye ve Şanlıurfa ekonomisinin ve iş gücünün lokomotif sektörü olan inşaat sektörü, ülkemiz ekonomisine yarattığı katma değer ve istihdam alanı ile stratejik bir sektördür. Sektör temsilcilerinin tüm mücadelelerine rağmen, tekelci karteller; demir, çimento ve betonda fiyat artışlarını sürdürmektedi. Yetkilileri bu konuda göreve davet ediyoruz. Müteahhitler, iş verenler, emlak sektöründen hayatını kazananlar ezilmesin, yok olmasın.”