Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 15-07-2021 13:15   Güncelleme : 15-07-2021 13:15

Birecik MYO’dan ‘Dijital Çağda İkna Konulu Webinar’

Birecik MYO’dan ‘Dijital Çağda İkna Konulu Webinar’

Harran Üniversitesi Birecik Meslek Yüksek Okulu (MYO) Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü tarafından "Reklam: Dijital Çağda İknanın Kapısını Aralamak" isimli webinar, online olarak gerçekleştirildi. 

Atatürk Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Reklamcılık Anabilim Dalından Prof. Dr. Derya Öcal tarafından ‘Reklam: Dijital Çağda İknanın Kapısını Aralamak’ konulu sunum yapıldı. 

Moderatörlüğü Doç. Dr. Hasan Çiftçi tarafından yapılan programın açılış konuşması; Harran Üniversitesi Birecik MYO  Müdürü Öğr. Üyesi Dr. Muhammed Yaşar Dörtbudak tarafından yapıldı. 

Programa, Harran Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi’nden akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda kişi katıldı. 

Dijitalleşmenin artmasıyla birlikte değişen reklam algısı değerlendirilerek, reklamın günümüzde geldiği nokta ve hitap ettiği hedef kitle üzerine vurgular yapıldı. Reklamların özellikle bilinçaltını hedef aldığı ve dolayısıyla ikna etme oranının bu bağlamda daha etkili olduğu vurgulanarak, farklı bakış açıları üzerinden değerlendirildi. 

Programa katılım sağlayan Şanlıurfa Vakfı Şanlıurfa Şube Başkanı Eğitimci - Yazar Mehmet Emin Karahan, programdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu tarz programların daha sık yapılmasına vurgu yaparak programı düzenleyenlere teşekkür etti. 

Birecik MYO Müdürü Dörtbudak tarafından programı düzenleyenlere teşekkürün ardından, sağlıklı günlerde yüzyüze daha verimli çalışmalarda bulunmak temennisiyle program tamamlandı.