Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 05-08-2021 16:44   Güncelleme : 05-08-2021 16:44

HARRAN’DA ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

HARRAN’DA ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’un talimatıyla çalışmalarına devam eden Harran Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri fırın, market ve kasaplara yönelik rutin denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor. 
Harran Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’un talimatıyla çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşların sağlığını ön planda tutarak çalışmalarına devam eden ekipler, ilçe merkezinde bulunan birçok işyerinde bugün de denetim gerçekleştirdi.
Kasap, fırın ve unlu mamulleri satışı yapan iş yerleri ile, marketlerde denetimlerde bulunan ekipler, özellikle hijyen konusunda esnafın titiz davranması gerektiği uyarısında bulundu.
Zabıta Müdürlüğü ekipleri, marketlerde satışa sunulan ürünlerin, etiket ve kasa fiyatlarının farklı olup olmadığı konusunda da denetimler yaptı. Gıda maddelerinin son kullanma tarihleri ve gramaj konularında da denetimlerini sürdüren ekipler tarafından işletmelere sağlık koşullarına mutlak suretle uyulması gerektiği de bildirilirken hijyen konusunda hassasiyet gösteren işletme sahiplerine teşekkür edildi.
Harran Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin önümüzdeki günlerde de denetimlerine aralıksız olarak devam edeceği bildirildi.