Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 02-10-2021 22:52   Güncelleme : 02-10-2021 22:52

YEŞİLAY ŞANLIURFA ŞUBESİ MİNİKLERE TEKNOLOJİYİ ANLATACAK

YEŞİLAY ŞANLIURFA ŞUBESİ MİNİKLERE TEKNOLOJİYİ ANLATACAK

Dinamik zeka kreşi basınla buluştu Yeşilay Şanlıurfa şubesi ile Bağımlılıklarla Mücadele kapsamında işbirliği yapan ana sınıfı öğrencilerine yönelik hizmet gösteren Dinamik Zeka kreşin yöneticileri çalışmalarını basınla paylaştı Urfa'da basın alanında hizmet yapan basın kuruluşların merkezlerine davet ederek yıl içerisinde eğitim alanında yapacakları çalışmalarını aktardılar.

Yeşilay Şanlıurfa Şube başkanı Muharrem ÇELİK, Bu yıl bağımlılıklarla mücadele kapsamında hem Milli Eğitim bünyesindeki hem de bazı özel kreşlerde başta Teknoloji bağımlılığı olmak üzere Beslenme, Sağlıklı Yaşam ile ilgili öğrencilere eğitimler yapacağını söyledi. Dinamik Zeka Kreş sahiplerinden Rahime ALTUN Kreş'te uygulamalı eğitime çok önem verdiklerini sıfır 6 yaş çocuklarına sanatsal, spor, ingilizce eğitimi, değerler eğitimi kapsamında kur'an-ı Kerim öğretme, alan gezmesi ve incelemesi konusunda çok güzel eğitimler yaptığını söyledi.

Kurum eğitmenlerinden psikolog Elif Yaşar Şanlıurfa bölgesinde küçük yaşlardaki çocuklarda dahil şiddetin yoğun olduğunu çocuklarda öfke kontrolü olduğunu söyleyerek kreşimizde bu tür sorunların olmadığını çocukların enerjilerini değişik aktivitelerle giderdiğini söyledi. Basınla buluşma toplantısına bazı köşe yazarları da katıldı.