Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 12-10-2021 17:18   Güncelleme : 12-10-2021 17:18

YILMAZLAR AYAKKABI İŞÇİLERİ EYLEM YAPTI!

YILMAZLAR AYAKKABI İŞÇİLERİ EYLEM YAPTI!

Urfa’da faaliyet gösteren Yılmazlar Terlik ve Ayakkabı fabrikasında çalışan yaklaşık 200 işçi, ücretsiz izin dönüşü karşılarında boş fabrika bulmalarının ardından, 4 aylık maaşlarını alamadıklarını gerekçesi ile Ahmet Bahçivan İş Hanı önünde buğun eylem yaptılar.
İzinden döndükten sonra fabrikada bulunan makinaların yerinde olmadığını gören işçiler birkaç gündür sosyal medyadan yaptıkları açıklamaların ardından bugünde iş merkezi önünde basın açıklaması yaptılar.
Toplanan İşçiler adına konuşan Bedir Çıtlak, Mustafa Şimşek, Adil Doğan, İsa Yıldız mağdur olduklarını belirterek bizi izine gönderdikten sonra geri geldiğimizde fabrlkada makinaların olmadığı gördük. Yaşadığımız şoktan sonra içerde olan aylıklarımızı almak için girişimlerde bulunduk fakat şimdiye kadar fabrika sahibi dahil olmak üzere hiç kimseye ulaşamadık. Lütfen yetkililerden isteğimiz bize yardımcı olsunlar. Bizler gariban işinde gücünde olan insanlarız. Hepimizin çocuğu var. Yaklaşan kış ayında ne yapacağız. Sayın Valimizden ve değerli büyüklerimizden bize yardımcı olmalarını istiyoruz. Dediler. 
Toplanan yaklaşık 30 civarında işçi yaptıkları açıklamadan sonra sessiz bir şekilde dağıldılar.