Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 01-11-2021 15:57   Güncelleme : 01-11-2021 15:58

URFA’DA MAGANDA TERÖRÜ: GENÇ KADIN YOĞUN BAKIMDA

URFA’DA MAGANDA TERÖRÜ: GENÇ KADIN YOĞUN BAKIMDA

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine bağlı Hamza Kırsal mahallesindeki bir  düğünde  silahla havaya ateş açılması sonucu 20 yaşındaki Dilek D. başından  yaralandı. Olayla  ilgili soruşturma devam ederken  damat ve yakınlarının gözaltına alındığı öğrenildi .

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde köy düğününde pompalı silahlar kullanıldı. Etrafa rastgele sıkılan kurşunlar 20 yaşındaki Dilek D. ‘nin kafasına isabet etti. Başına aldığı pompalı tüfek saçmaları nedeniyle kanlar içinde kalan genç kadın,  yakınları tarafından hastaneye kaldırıldı. Suruç Devlet Hastanesi’nde ilk müdahalenin yapıldığı genç kadın,  Şanlıurfa Araştırma Eğitim Araştırma Hastanesi’ne  sevk edilerek ameliyata alındı.

Başına isabet eden  saçmalar ile ağır yaralanan 20 yaşındaki Dilek D. nin sağlık durumunun kritik olduğu öğrenilirken genç kadının bir hafta sonra evleneceği ve evin tek kızı olduğu öğrenildi .

Yaşanan gelişmeden sonra dün akşam saatlerinde damat, damadın babası ve düğün kameramanı gözaltına alındı. İfadesi alınan damat, sabah saatlerinde serbest bırakılırken kameraman ve babanın hala göz altında olduğu bilgisine ulaşıldı.

Ameliyata alınan genç kızın  ailesi ve Suruç’lu  vatandaşlar duğünlerde sıkılan maganda kurşunlarına tepki gösterdi.

Genç kızın ailesi, ilçe  merkezinde   magandalar konusunda tedbirlerin alındığını ancak köylerde ‘duyarsızlıkların giderek arttığını ‘ belirterek ,  yetkililerin tedbir alması gerektiğini söyledi .

Hamza kırsal mahallesinde oturan  Necati Kılıç her defasında magandalar konusunda uyarı yaptıklarını ancak köylerde düğün magandalığının çok yaygın olduğunu belirterek duruma tepki gösterdi; “ Bizler her defasında gerek yakınlarımıza,  gerekse de sosyal medya hesaplarımız üzerinden ‘ mutluluğa kurşun sıkılmasın daha fazla canlılar gitmesin ‘ diyoruz ama köylerde ,  Suruç'ta düğünlerde   bu almış başını gidiyor “ dedi.

GENÇ KADINI YARALAYAN ERKEK ARANIYOR

Olayın ardından bölgede incelemelerde bulunan jandarma ekipleri, silahı kullanan kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA, GELECEĞİNİ KARARTMA

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü  de düğünlerde yaşanan maganda kurşunlarıyla ilgili geçtiğimiz Ağustos ayında şehrin en işlek caddelerindeki otobüs duraklarına "Mutluluğa Kurşun Sıkma, Geleceğini Karartma"  yazılı  afişler asmıştı.

Şanlıurfa’da her yıl düğünlerde havaya rastgele ateş edilmesi yaralanmalar ve ölümler yaşanıyor.