Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 02-11-2021 16:14   Güncelleme : 02-11-2021 16:14

MUHTAR 'İHMAL' SUÇUNDAN GÖREVDEN ALINDI

MUHTAR 'İHMAL' SUÇUNDAN GÖREVDEN ALINDI

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 30.10. 2021 tarihinde düğünde meydana gelen olayda bir magandanın silahını ateşlemesi sonucu başından vurulan Dilek D. (19)hastanede yoğun bakımda hayat mücadelesine devam ederken, Mollahamza mahallesi muhtarı İbrahim Halil Doğantürk’ün ihmal ve görevi kötüye kullanması nedeniyle görevden alındı.
FATMA KEBER / ŞANLIURFA
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Mollahamza Mahallesi Muhtarı İbrahim Halil Doğantürk kaymakamlık tarafından görevden alındı.
Geçtiğimiz günlerde ilçeye bağlı Mollahamza mahalle muhtarı İbrahim Halil Doğantürk’ün ev sahibi olduğu düğün töreninde Dilek D. isimli genç kız ateşlenen silahtan çıkan mermi ile ağır yaralanmıştı.
Yaşanan  olay sonrası 4 kişi gözaltına alınmıştı. Ayrıca düğün sahibi muhtarın kaymakamlık tarafından görevden alındığı öğrenildi.
KAYMAKAM AKTAŞ; MUHTAR GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMIŞTIR
Şanlıurfa’nın Suruç İlçe Kaymakamı Kenan Aktaş konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “İlçemiz Suruç Molla Hamza Mahallesinde 30.10.2021 günü saat: 20.30 sıralarında yapılan düğün merasiminde,  nereden  geldiği  bilinmeyen  mermi sonucunda  D. D . (19) isimli kadın başından yaralanmış olup, olayla, ilgili olarak tahkikat başlatılmıştır.
 Devam eden adli ve idari soruşturma kapsamında Molla Hamza muhtarı İbrahim Halil Doğantürk Suruç Kaymakamlığı tarafından görevden uzaklaştırılmıştır. Molla Hamza Mahallesi İhtiyat Heyeti üyesi Salih Doğantürk muhtar vekili olarak görevlendirilmiştir.” Dedi.
DÜĞÜNDE VURULMUŞTU, YÜREK BURKAN DETAY ORTAYA ÇIKTI
Suruç ilçesine bağlı Mollahamza mahallesinde Kim tarafından ateşlendiği bilinmeyen bir maganda kurşununun başına isabet etmesiyle ağır yaralanan Dilek D. Önce Suruç Devlet Hastanesine oradan da Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
Dilek D. Burada yaşam mücadelesi verirken olayla ilgili yürek burkan bir detay ortaya çıktı. Dilek D.’nin nişanlı olduğu ve bu hafta evleneceği öğrenildi. Dilek D.’nin vurulması sonrasında sosyal medyada düğünlerden silah sıkılmasın şeklinde tepkiler gelmeye devam ediyor.