SİYASET
Giriş Tarihi : 14-11-2021 15:37   Güncelleme : 14-11-2021 15:37

CHP’Lİ ÇETİNER: KADINLARIMIZA BİZ SAHİP ÇIKIYORUZ!

CHP’Lİ ÇETİNER: KADINLARIMIZA BİZ SAHİP ÇIKIYORUZ!

CHP Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Emine Gizem Çetiner, son dönemlerde artan kadın cinayetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

“Katillere yumuşak politika uygulanıyor”

Çetiner, kadın cinayetlerinin fazlalığının sebebinin iktidarın katillere uyguladığı yumuşak politika olduğunu belirterek;”Her gün bir cinayet haberi ile karşı karşıyayız. Ya tacize uğruyorlar ya da cinayete. Kimse buna dur demiyor. Ya da kimse nedenini araştırmıyor. Belki de araştırılması istenmiyor. İktidar, bu konuyla ilgili mantıklı bir adım atamıyor. Kimden çekiniyorsunuz? Neden kadınlarımıza sahip çıkmıyorsunuz? Daha neyi bekliyorsunuz anlamış değiliz.” dedi.

“Kadınları kurtarıp, geleceğe kazandırıyoruz”

Açıklamasına devam eden Çetiner;” Geçtiğimiz günlerde gördük. Gencecik kızımız sokakta hiç tanımadığı biri tarafından bıçaklandı. Diğeri eski eşi tarafından katledildi. Bir diğer kadınımız da eşi tarafından katledildi.  İnsan öldürmek bu kadar kolay olmamalı. Yakala, hapiste besle mantığından çıkmalıyız. Öyle cezalar gelmeli ki katilleri durdurmalı. Katiller korkmalı. Belki de bu eğitimimizin eksikliğidir. İktidara gelir gelmez ilk önce insan sevgisini aşılayacağız. Eğitimle toplumsal olayları düzelteceğiz. Tek bir kadının, insanın burnu kanamayacak. Bunu ancak CHP yapar. Bakın, biz parti olarak elimizden geldiğince mağdur kadınlarımıza sahip çıkıyoruz, tekrar hayata kazandırıyoruz. İktidara gelince daha da fazlasını yapacağız. Bunu yapmaya da devam edeceğiz. Kadın cinayetleri bizimle son bulacak. Bu sorunu biz çözeceğiz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.