Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 13-12-2021 15:45   Güncelleme : 13-12-2021 15:45

Ceylanpırda`ki Husumet Barışla Sonuçlandı

Ceylanpırda`ki Husumet Barışla Sonuçlandı

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde mevcut Belediye Başkanı Feyyaz Soylu ile eski Belediye Başkanı Abdullah Aksak’ın aileleri arasında yaşanan ve 1 kişinin hayatını kaybettiği kavganın ardından başlayan husumet, barışla sonuçlandı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararıyla 18 yaş altındayken ruhsatsız silah bulundurmaktan 1 yıldan fazla hapis cezasına çarptırıldığı gerekçesiyle Aralık 2019'da görevden alınan eski belediye Başkanı Abdullah Aksak'ın yakınları ile meclis üyelerinin seçimiyle yerine geçen Belediye Başkanı Feyyaz Soylu'nun yakınları kavga etti. Geçtiğimiz yılın temmuz ayında belediye hizmet binası içerisinde ve sonrasında ise sokakta devam eden kavgada, başına aldığı sopa darbeleriyle yaralanan eski Belediye Başkanı Abdullah Aksak'ın amcasının oğlu Enver Aksak yaralandı. Şanlıurfa merkezdeki özel bir hastanenin yoğun bakımında tedavi gören Aksak, yaklaşık 1 ay sonra yaşam mücadelesini kaybetti.

Bu olayın ardından Soylu ve Aksak aileleri arasına başlayan husumetin sonlandırılması için AK Parti Şanlıurfa Milletvekili M. Kasım Gülpınar ve bazı kanaat önderleri devreye girdi. Her iki ailenin fertleri ile bir araya gelen kanaat önderleri, Soylu ve Aksak ailesini barış için ikna etti.

Soylu ve Aksak aileleri, bugün Ceylanpınar ilçesinde düzenlenen barış yemeğiyle aralarında yaşanan husumeti sonlandırdı. Programda Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan’ın yaptığı duanın ardından Aksak ve Soylu aileleri, Kur'an-ı Kerim'in altından geçerek barış yemini ettiler. Barış programına Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri M. Kasım Gülpınar, Mehmet Ali Cevheri, Halil Özşavlı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, Jandarma İl Komutanı Tuğgeneral Metin Düz, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, ŞUTSO Başkanı Halil Peltek ve iki ailenin yakınları katıldı.