Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 14-12-2021 17:05   Güncelleme : 14-12-2021 17:05

EYYÜBİYE’DE ‘MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLİĞİ KADERİM DEĞİLDİR’ PROJESİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR.

EYYÜBİYE’DE ‘MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLİĞİ KADERİM DEĞİLDİR’ PROJESİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR.

Eyyübiye Belediyesi ve Yerelden Kalkınma Derneği arasında "Mevsimlik Tarım İşçiliği Kaderim Değildir" projesi kapsamındaki işbirliği protokolünün ardından proje faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor.
 Proje kapsamında 28 öğrenci ile birlikte tarihi yerler ve müze gezisi etkinliği gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinliğe proje koordinatörü Zekeriya DEMİR ve Mehmet Hacıbozanoğlu Ortaokulu’ndan yönetici ve öğretmenler katıldı. 
Etkinlik kapsamında ilk önce Göbeklitepe’ye gidilip çocuklara Göbeklitepe’nin keşfi, tarihi ve önemi hakkında bilgi verilip, sit alanı gezildi. Daha sonra Türkiye’nin en büyük müzesi olan Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’ne geçildi. Etkinlik boyunca adeta zaman yolculuğu yapan çocuklara, tarihi ve kültürel zenginliklerin önemi anlatılarak korunması gerektiği aktarıldı. 
Etkinlik sonrasında çocuklarla sohbet eden Proje Koordinatörü Zekeriya DEMİR, “Mevsimlik tarım işçiliği bir meslek değildir ve geleceği yoktur. Sizler belki akranlarınıza göre çok daha fazla çalışmak zorunda kalacaksınız ama geleceğin yöneticileri, bilim insanları belki de astronotları sizler olacaksınız. Yeter ki kendinize güvenin ve disiplinli çalışın” dedi.