SİYASET
Giriş Tarihi : 04-01-2022 16:32   Güncelleme : 04-01-2022 16:32

Saadet Partisi Kadın Kolları Gelecek Partili Kadınları Ziyaret Etti

Saadet Partisi Kadın Kolları Gelecek Partili Kadınları Ziyaret Etti

Saadet Partisi Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Büşra Men, Gelecek Partisi Kadın Kolları Başkanı Dilek Ekşi'ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Gelecek partisi il binasında gerçekleşen ziyarette Şanlıurfa'daki kadın ve aile sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Kadın Kolları Başkanı Büşra Men, geçtiğimiz ay gerçekleşen il kongresi sonrası çalışmalarını hızlandırdı. Başkan Men, çalışmalarına Şanlıurfa'daki partilerin kadın kollarını ziyaretlerle başladı. 

Geçtiğimiz haftalarda HÜDA-PAR Kadın kollarını ziyaret eden Başkan Men, bu hafta Gelecek Partisi Kadın Kolları ile bir araya geldi. 

Biz Düşman Değil Rakibiz

Ziyarette Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Ekşi ve yönetimine yaptığı ziyarette ev sahibi Ekşi'nin kendilerini oldukça nazik ve güleryüzlü karşılamasına teşekkür ederek, "Biz Saadet Partisi olarak sorunların karşılıklı diyalog ve istişare ile çözülebileceğine olan inancımız gereği memleketimizde faaliyet yürüten bütün parti, vakıf, oda, borsa ve dernekler ile diyalogumuzu sürdüreceğiz. Unutulmamalı ki hepimiz kardeşler topluluğuyuz ve kesinlikle düşman değiliz! Bu bir bayrak ve hizmet yarışıdır, bir parti vatandaştan oy isterken ben dostum diğer parti düşmandır dememeli ve bu ayrıştırıcı dilden özellikle siyasile uzak durmalı. Çünkü bizler bir birimizin düşmanı değil rakibiyiz biz çıkarız yetki verirseniz daha iyi hizmet edeceğiz deriz diğer bir parti çıkar hayır yetki vermeniz halinde biz daha iyi hizmet ederiz der. Son dönemlerde özellikle iktidar partisi ve Ana Muhalefet partisinin söylemleri memleketimizde siyaseti bir bayrak ve hizmet yarışının dışına çıkarmış her iki taraf da kendi kitlesini muhafaza etmek için adeta rekabeti düşmanlığa çevirmiştir. Biz bunun hiçbir fayda sağlamayacağını, aksine kin ve nefret tohumları ekerek rekabeti düşmanlığa çevirdiğini müşahade ediyoruz" dedi.
Ekonominin en önemli gündem maddesi olduğunu belirten Men yapılan zamların milleti ezdiğini ifade etti. 

Şuurlu ve Eğitimli Nesiller İçin Kadının Şuurlu ve Eğitimli Olması Şart

Konuşamsının devamında aile yapısının ve bu yapıda kadının rolünün önemine değinen Başkan Men, "Bilindiği üzere aile yapısının en önemli ayağı annedir ve anne gelecek nesilleri yetiştiren ilk eğitimcidir dolayısıyla kendisi eğitimli olmayan bir eğitimcinin ne kadar sağlıklı eğitim vereceği tartışılır. 

Günümüzde madde kullanımı üzülerek ifade edeyim ki ilkokul çağına kadar düşmüş! Bu insanları bu çocukları yetiştiren biz kadınlarız, bu nedenle özellikle kadınların eğitimli olması, duyarlı olması ve toplumsal hassasiyetleri her zaman öncelemesi gerekir. Bunun için sağlam bir devlet politikasına ve üzerinde çok düşünülmüş artısı eksisi en ince ayrıntısına kadar hesaplanmış Aile ve Sosyal Politikalara ihtiyaç vardır. 

İşte tam burada siyasi irade devreye giriyor, siyasiler günübirlik rant, çıkar ve oy kaygısını bir kenara bırakarak gelecek nesiller için sağlam adımlar atmalı ve aile içinde kadının yani annenin rolünü öne çeken ve doğrudan gelecek nesillerin eğitimli, Şuurlu ve sağlam bireyler olmasını sağlamalı. Aksi taktirde mevcut iktidar gibi günübirlik popüler politikalar ile rant, bireysel çıkar ve oy kaygısı ile hareket edilerek geleceğimiz mahvedilir bunu el birliği ile önlemeli ve bu çarpık düzene artık dur demeliyiz. 

Biz Saadet Partisi Kadın Kolları olarak günü kurtarma değil gelecek nesilleri kurtarmayı kendimize dert edinmiş bu doğrultuda yapılması gereken ne varsa kınayıcıların kınamasına aldırmadan doğru bildiğimiz yolda emin edımlar ile yolumuza devam edeceğiz. Bu doğrultuda her parti, dernek ve diğer sivil toplum kuruluşlarla görüşür, görüşümüzü aktarır ve onların da görüşlerini, önerilerini dinler ve önemseriz" dedi.