EKONOMİ
Giriş Tarihi : 12-03-2022 11:57   Güncelleme : 12-03-2022 11:57

ALTUN: BÜYÜK MARKETLERİN OYUNUNA GELMESİNLER !

ALTUN: BÜYÜK MARKETLERİN OYUNUNA GELMESİNLER !

Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun, kentte yağ gelmemesi durumunda bile 1 yıllık yağının bulunduğunu belirtti. Altun,”Şu aşamada herhangi bir sıkıntımız yok.”dedi. Son günlerde ülkede ayçiçek yağı üzerinden oluşturulmaya çalışılan "yok" algısı gerçeği yansıtmıyor. Yıllık bitkisel sıvı yağ üretiminin yüzde 70'ni yerli olarak üretildiğine dikkat çeken tarım sektörü temsilcileri, spekülatif söylemlerle vatandaşı stokçuluğa yönlendirilmesine tepkili. Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Altun da Urfa’da yağ sorunun bulunmadığına dikkat çekti. Altun, şunları kaydetti:“Son günlerde yağ konusunu sorununu sosyal medyada ulusal gündemi takip ediyorum. Aslında hiçbir sıkıntımız yok şu aşamada. Hükümetimiz, devletimiz ilgili kurumlar bu konuda gerekli çalışmaları yapıyorlar şu aşamada. Ticaret İl Müdürlüğü, valiliğimiz, ilgili kurumlar gereken çalışmaları yapıyorlar.
ALTUN: BÜYÜK MARKETLERİN OYUNUNA GELMESİNLER !

Gerekli çalışmaları yapıyorlar. Şanlıurfa'ya yağ gelmese bile ile bir yıl yetecek kadar yağ bulunuyor. Toptancılarda, bakkallarda ilgili yerlerde yağ sorunu bulunmuyor. Aşırı bir fiyat artışı da söz konusu değil. Marketlerin oyununa gelmesinler. Tüketicilere vatandaşları şunu ifade etmek istiyorum. Abanın Kadri kışın bilinir. Mahalle bakalım da sahip çıkın. Mahallemizdeki bakkaldan alışveriş edin. Marketlere hücum ettiğiniz sürece mal kıtlığı meydana gelir. Hem de fiyat artışı olur. Orada kuyrukta beklediğini sürece bırakın günlük saat başı bile zam yaparlar. Onlara bu fırsatlara vermeyi..
” FATURALARLA İLGİLİ İYİLEŞTİRMEYİ İLERLEYEN GÜNLERDE GÖRECEĞİZ !

Şu aşamada çok gibi sıkıntı gözükmediğini belirten Altun, şöyle konuştu:”Ama geçtiğimiz günlerde bir sıkıntılarımız vardı. Elektrik kesintilerinden dolayı elektrik faturalarından dolayı mağdur oluyorlardı. Dolapları kısmak zorunda kalıyorlardı şeyden kısmak zorunda kalırdık kesintiler malzemelere zarar veriyordu. Çok şükür bu konu ile ilgili sıkıntılar minimize edilmiş durumunda. Faturalar çok yüksek gelmeye başladı, Cumhurbaşkanlığımız bu konuda el attılar. İyileştirmeler yapıldı. İyileştirmenin sonucunu İnşallah ileriki günlerde göreceğiz. İnşallah faturalara fazla ücret binmez. Temennimiz her şeyin iyi olması.”