Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 28-03-2022 12:41   Güncelleme : 28-03-2022 13:03

VİRANŞEHİR'DE AKRABA AİLELER ARASINDAKİ KAN DAVASI BARIŞLA SONUÇLANDI

VİRANŞEHİR'DE AKRABA AİLELER ARASINDAKİ KAN DAVASI BARIŞLA SONUÇLANDI

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde 3 yıllık kan davası barışla sonuçlandı Viranşehir’de  2 kişinin ölümü ve 4 kişinin yaralanması ile iki aile arasında başlayan kan davası barış yemeği ile son buldu.

Edinilen bilgiye göre Viranşehir ilçesinde yaklaşık 3 yıl önce 2 kişinin ölümü ve 4 kişinin yaralanması ile Hıdırekan aşiretine mensup  Çifçi ve Vefa aileleri arasında başlayan kan davası kanaat önderleri Ekrem KAYA ve Celalettin SAYAN’nın  araya girmesiyle barış yemeği ile son buldu.  
İlçeye bağlı Eşkin köyünde  düzenlenen barış yemeğine, Viranşehir Kaymakamı Önder ÇENGEL, Şanlıurfa Milletvekili Halil ÖZŞAVLI, Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman KIRIKÇI, Ak Parti Viransehir ilçe Başkanı Ali TEKİN, Ak Parti Eski ilçe Başkanı Celalettin SAYAN, İlçe Jandarma komutanı Yüzbaşı Uğur GÜLEÇ, İlçe Müftüsü Mahmut KAYA ve çok sayıda Hıdrekan Aşiretine Mensup kişiler katıldı. 
Kan Davasının Barış ile sonuçlandırmasında Arabuluculardan olan Akparti Viransehir Eski ilçe Başkanı Celalettin SAYAN yaptığı Konuşmada ; “Bu davayı  barış ile sonuçlandırmak İçin  kanaat önderi  Ekrem Kaya ile birlikte müzakereleri başlattık, hüzünlüydük çok zor bir süreçti ama bugün tüm yorgunluğumuz bu güzel tablo ile sonuçlandığı İçin mutluyuz.iki ailenin büyüklerine gençlerine çocuklarına kan davası yerine barışı bıraktıkları İçin  teşekkür ediyorum. 
yanlışı yanlışla kapatmak yerine böyle güzel bir organizasyonla, kucaklaşarak, barışarak, buraya gelerek destek verdiğiniz için buradaki huzurunada teşekkür ediyorum.” Dedi.