KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 10-04-2022 18:39   Güncelleme : 10-04-2022 18:39

DİJİTAL SİNEMADA BU AKŞAM 'SON MEKTUP' FİLMİ GÖSTERİMDE

DİJİTAL SİNEMADA BU AKŞAM 'SON MEKTUP' FİLMİ GÖSTERİMDE

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin tarihi dokusuna uygun olarak restore edilen Şair Nabi Kültür Merkezi “Dijital Sinema” olarak ilk gösterimini bu akşam yapıyor. 

Çanakkale Deniz Zaferi hakkındaki Son Mektup filmi harp günlerinde yazılan ve uzun yıllar sonra adresine kavuşan bir mektubun çok duygusal hikâyesini anlatıyor. Saat 21: 30’da yapılacak gösterim tamamen ücretsiz olacak. 

İç dizaynı ve ses sistemi son teknoloji cihazlarla donatılan ve Şanlıurfalıların hizmetine sunulan Dijital Sinemada her gün farklı bir film sahne alacak.

Önceki filmi "120" ile yurtiçi ve dışında büyük övgüler alan ve milyon barajını aşan Özhan Eren, senaryosunu yazdığı ve yapım-yönetimini üstlendiği Son Mektup ‘ta savaşı ve savaşın perde arkasını çok duygusal bir dille anlatıyor.

Şair Nabi Dijital Sinema Salonunda "Son Mektup" adlı filmi izlemek isteyenler Atatürk Mahallesi Belediye Bahçesi içerisinde bulunan Şair Nabi Dijital Sinemaya giderek Çanakkale Deniz Zaferi’nin hikâyesini konu alan filmi izleyebilirler.