Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 15-04-2022 17:28   Güncelleme : 15-04-2022 18:53

Öncel-Der Urfa da 250 Yetimin İftar sevincine ortak oldu

Öncel-Der Urfa da 250 Yetimin İftar sevincine ortak oldu

Şanlıurfa'da, dün akşam Öncel Derneği Gençlik Kolları tarafından 250 yetim çocuk ve ailelerine yönelik iftar yemeği düzenlendi. Lüks bir otelde düzenlenen iftarda yemek yiyen çocukların mutluluğuna diyecek yoktu. 

Yetim çocuklara yönelik düzenlenen ve Eyyübiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü organizesinde gerçekleşen iftar yemeğine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Öncel Derneği Gençlik Kolları Başkanı Fuat Öncel, Eyyübiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı Müdürü Mehmet Hamcan, CHP eski İl Başkanı Hayrettin Cidir, 250 yetim çocuk ile aileleri ve Öncel derneği üyeleri katıldı.

Lüks bir otelde düzenlenen iftar yemeği dualar eşliğinde yendi. Akabinde ise Semazen gösterimi yapıldı. 

DOĞUM GÜNÜ SÜPRİZİ

Yetim çocuklardan Ayşe Demir, Halil Demir ve Gökmen için doğum günü süprizi yapıldı. 14 Nisan tarihli doğum günleri olan 3 çocuk için mini bir parti yapıldı. Ayşe, Halil ve Gökmen için 3 ayrı pasta hazırlandı ve sahneye getirildi. 

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Öncel Derneği Gençlik Kolları Başkanı Fuat Öncel'in de eşlik ettiği pasta kesim töreninde çocukların mutluluğu adeta gözlerine yansıdı. Pastaların üzerindeki mumları üfleyen çocukları tebrik eden Vali Erin, onlara birer hediye çekti armağan etti. 

Yaşanan doğum günü sürprizi sonrası çocuklara yönelik palyaço ve sihirbaz gösterisi yapıldı.

Törende konuşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Öncel derneği üyeleriüyelerinin böylesi anlamlı bir iftar düzenledikleri için teşekkürlerini iletti.