Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 28-04-2022 17:45   Güncelleme : 28-04-2022 17:45

Suruç Yolu İçin Daha Ne Bekliyorsunuz!

Suruç Yolu İçin Daha Ne Bekliyorsunuz!

Şanlıurfa’da, son 1 yılda 100’ün üzerinde ölüm ve 1000’i aşkın yaralanmalı trafik kazasının meydana geldiği OSB ile Suruç arasındaki bölünmüş yolun duble yol yapılabilmesi siyasilerin Karayolları Genel Müdürlüğü’ne baskı yapması gerekiyor. Bu yolla ilgili kılını kıpırdatmayarak ölümlere adeta göz yuman yetkililere vatandaşlar tarafından büyük tepki yağıyor.

 Ülkenin en yoğun yollarından birisi olan Şanlıurfa ile Suruç arasındaki bölünmüş yolda neredeyse kazanın yaşanmadığı bir gün yok. Özellikle OSB ile Suruç ilçesi arasındaki yolda, son 1 yılda meydana gelen trafik kazalarında 100’ün üzerinde ölüm ve 1000’i aşkın kişi de yaralandı. Son olarak yine bu yolda dün meydana gelen feci trafik kazasında, Şanlıurfa’da gazetecilik yapan Fehmi Kaplan ile arkadaşı Halit Öz hayatını kaybetti. Şanlıurfa’da büyük üzüntüye veren bu olayın ardından ölüm yolu olarak anılan Suruç yolu bir kez daha gündeme geldi.

DAHA NE BEKLİYORSUNUZ?

Şanlıurfa Organize Sanayi ve Suruç arasında kalan bölünmüş yolun yapılması için ihale edilmesi gerekiyor. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından projesi hazırlanan yol, yatırıma teklif edildi ve yatırım programına alındı. Yolun ihale edilebilmesi için Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, AK Partili siyasilerin ve AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı’nın Ankara’ya baskı yapması gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı ile yapılacak görüşme halinde, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Urfa’nın kanayan yarası haline gelen bu yolun ihale edilmesini sağlayacak. Siyasilere çağrıda bulunan  vatandaşlar, “Artık ölüm yolunun biran önce yapılması gerekiyor. Sabredecek zamanımız yok. Bu yolda yüzlerce insanımızı kaybettik, bunun günahı siyasilerin boynunadır. Siyasilerin biran önce bu yolun yapılması konusunda girişimlerini bekliyoruz” dedi.