Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 04-05-2022 10:18   Güncelleme : 04-05-2022 10:18

Husumetli 2 aile barıştırıldı

Husumetli 2 aile barıştırıldı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, Viranşehir belediye başkanı Salih Ekinci Akparti ilçe başkanı Ali Tekin ve Çemkan Aşiretinin kanaat önderi Heci Hasan Çiftçi'nin girişimleri sonucu husumetli olan Horoz ve Bozkurt aileleri barıştırıldı.
Yaklaşık bir yıldır husumetli olan, Viranşehir kırsal mahallesinde Bozkurt ve Horoz aileleri arasında çıkan kavgada 2 kişi yaralanmıştı.
2 aile arasında bulunan husumeti sonlandırmak için devreye giren Viranşehir belediye başkanı Salih Ekinci Viranşehir Akparti ilçe başkanı Ali Tekin ve çemkan aşiretinin kanaat önderi Heci Hasan Çiftçi, aile büyükleriyle konuşarak aileleri bir araya getirmeyi başardı.
Başkan Salih Ekinci’nin de katkı sağladığı barış programında taraflar, ilçenin Kucak Kırsal Mahallesi Cami’sinde bir araya gelerek barıştı.
Barış programına Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Akparti Viranşehir ilçe başkanı Ali Tekin Çemkan Aşireti lideri Hacı Hasan Çiftçi ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Programda konuşan Viranşehir belediye başkanı Salih Ekinci, 2 aile arasındaki husumetin sona ermesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bir daha böyle olayların yaşanmamasını temenni etti.
Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Ekinci, barışta etkisi olan başta Çemkan Aşiretinin kanaat önderi Heci Hasan Çiftçi olmak üzere, kanaat önderleri, Akparti ilçe başkanımız Ali Tekin ve 2 aile büyüklerine teşekkür ederek, barışa el uzatan aile fertlerini tek tek tebrik etti.