Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 03-06-2022 20:50   Güncelleme : 03-06-2022 20:50

BAŞKAN AYHAN SÜKUNET’E DAVET ETTİ

BAŞKAN AYHAN SÜKUNET’E DAVET ETTİ

Akçakale Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ayhan, Akçakale’de arazi anlaşmazlığı nedeniyle İki Aşiret arasında yaşanan olayda  tarafları sükûnet ve sağduyulu olmaya davet etti.
Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde dün iki aşiret arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle başlayan kavga bugün de ilçe’de devam etti. İki Aşiret arasında yaşanan bu gerginliğin bir an önce son bulması gerektiğini belirten Akçakale Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ayhan;  

“Yıllardır Akçakale ilçemizde aşiretler kardeşçe yaşamıştır. Birçoğumuzun birbirleriyle yakın bağları var. Kız almışız kız vermişiz, kardeş olmuşuz. Bu yüzden bu olayı körükleyen ve bu olaydan kendine pay çıkarmak isteyenlere asla prim vermeyeceğiz. Hepimiz kardeşiz. İki aşiret arasına fitne tohumları ekenler amaçlarına ve emellerine asla ulaşamayacaklardır. Ben Buradan Hubeti ve Saramde aşiretlerimize mensup kardeşlerimi birlik ve beraberliğe davet ediyor, bu husumetin son bulmasını temenni ediyorum. İnşallah en kısa zamanda bu yaşanan huzursuzluk son bularak kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz.”dedi.