Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 10-06-2022 14:23   Güncelleme : 10-06-2022 14:23

Akçakale Aile Destek Merkezi’nden Ürün Tanıtım Fuarı

Akçakale Aile Destek Merkezi’nden Ürün Tanıtım Fuarı

Akçakale Aile Destek Merkezinde (ADEM) açılan kurslara katılan kadınların yaklaşık bir yıl boyunca büyük bir emek harcayarak yaptıkları el emeği göz nuru ürünler yapılan tanıtım fuarıyla beğeniye sunuldu.
Akçakale Aile Destek Merkezi (ADEM) kuruluşunun 1. Yılı nedeniyle Akçakale ADEM bahçesinde kurulan çadırda Ürün Tanıtım Fuarı’nın açılışına Akçakale Kaymakamı Oltan Bayraktar, Akçakale Cumhuriyet Başsavcısı Erhan Kilik, Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Halef KARAKAŞ, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Elgün, Akçakale İlçe Emniyet Müdürü Murat Yücel, Akçakale İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gerçek, Kızılay Suriye Çalışmaları Koordinatörü Ayhan Karagül, kurum amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Açılış konuşmasına yapan Akçakale Aile Destek Merkezi Koordinatörü Mustafa Oğuzkan yaptığı konuşmada “Bir yıl boyunca yaptığımız çalışmalardan örnekler sunmak üzere hepinizi davet etmiş bulunmaktayız. Bir yılı aşkın bir zaman öncesinde 3 kişi olarak temellerini attığımız bu kurumda bugün 90 kişilik üreten ve ürettikçe büyüyen bir aile olmanın sevincini yaşıyoruz.” Şeklinde bir konuşma yaparak kuruma destek veren herkese teşekkür etti.
Akçakale Kaymakamı Oltan Bayraktar konuşmasında “Bu açılış bizim için çok büyük bir önem taşıyor, 21 ay oldu ilçemize geleli ve geldiğimiz günden beri söylediğimiz bir şey var, hep şunu söylüyoruz bu memleketin 2 eksiği var birisi üretim birisi eğitim. Hem üreteceğiz hem toplumu eğiteceğiz ve memleketi iyi bir yere taşıyacağız. İkisi birbirinden ayrılmaz bir bütün ve bu anlamda da büyük bir potansiyel taşıyor. Biz geldiğimiz ilk günden itibaren bu potansiyelin burada var olduğunu hissettik. Bu yapılan çalışmaları Anadolu’nun hangi bölgesinde yaparsanız yapın çok bir anlam ifade etmez ve karşılık bulamazsınız. Biz Akçakale’ye geldiğimizde dedik ki, her alanda büyük bir potansiyel var ve hangi alana dokunsanız hangi alanda bir çalışma yaparsanız bunun mutlaka bir karşılığını alırsınız. Ve bugün bu çalışmaların karşılığı andığım gündür. Bizler gelir gelmez Aile Destek Merkezimizin açılması için çalışmalara başladık ve Akçakale için elzem olan merkezimin 1. Yılını doldurmakla birlikte ikinci ADEM’i açıyoruz. Akçakale’deki Aile Destek Merkezlerimizi artırmak için gerekli bütün çalışmaları yapıyoruz. Burada kadınlarımız kızlarımız üretim anlamında bir boşlukta ve bizler bu boşluğu doldurarak üretim anlamında bölgemizde ciddi katkılar sunacağız. Akçakale’deki Aile Destek Merkezlerimizin sayısını artırarak tüm Türkiye’ye örnek olacak çalışmalar yapılacağı inancındayım. Bu proje doğrudan bizim takip ettiğimiz bir projedir.” Dedi.
Akçakale Aile destek Merkezi’nde açılan ve mesleki eğitimi verilen Oyuncak, sedef, deri, amigurumi, çini, teraryum, ebru, makrome, resim, mum, dekoratif ürünler ve kreş olmak üzere farklı alanlarda mesleki ve teknik eğitimler alarak sergiye katılan kursiyerlerin yıl boyunca ürettikleri ürünler sergilendi.