GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-08-2022 16:59   Güncelleme : 16-08-2022 09:40

ÇOCUKLAR ZAMANINI SPORLA DEĞERLENDİRİYOR

ÇOCUKLAR ZAMANINI SPORLA DEĞERLENDİRİYOR

Karaköprü Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından açılan spor kurslarında çocuklar hem boş zamanlarını değerlendiriyor hem de spor yaparak fiziksel ve zihinsel açıdan kendilerini geliştiriyorlar

Karaköprü Belediyesi sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında çocuklar için açtığı spor kurslarıyla çocukların hem sporla tanışmasını hem de zamanlarını sporla değerlendirmelerini sağlıyor.
Karaköprü Belediyesi’nin Doğukent Mahallesinde bulunan spor merkezinde tekvando ve basketbol kursları devam ediyor. Çocukların okuldan kalan zamanlarını sporla değerlendirmeleri için açılan kurslarda çocuklara hem spor disiplini hem sağlıklı yaşam bilinci hem de fiziksel gelişim anlamında katkı sunulması hedefleniyor. Ayrıca çocuklara verilen temel eğitimle birlikte çocukların bu spor dallarında geleceğin milli sporcuları olmaları yolunda temel eğitim de veriliyor.
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, çocukların ve ailelerin spor kurslarına ilgisinden memnun olduklarını belirterek, “Spor yapan gençler hem bedenen hem de zihnen gelişim gösterirler ve sokaktaki kötü alışkanlıklardan uzak dururlar. Bizim ana hedefimiz çocuklarımızın okul dışındaki zamanlarda sporla gelişmeleri ve sağlam bir bedene sahip olmalarıdır. 
Bunun yanında ilgilendikleri spor dallarında temel eğitimleri vererek çocuklarımızın geleceğin milli sporcuları, olimpiyat şampiyonları olma yolunda ilk adımı atmalarını sağlıyoruz. İnşallah bu kurslarımızdan ülkemizi temsil edecek değerli sporcular çıkar ve bizim için ayrı bir gurur kaynağı olurlar. 
İlçemizdeki tüm çocuklarımızı Spor İşleri Müdürlüğümüz tarafından açılan kurslara bekliyoruz. Deneyimli antrenörlerimiz eşliğinde rahat ve donanımlı antrenman salonlarımızda basketbol, tekvando, kick boks, voleybol gibi sporların temelini çocuklarımız bizimle alabilirler” diye konuştu. 
Çocuklar kendilerine sunulan spor imkânı için mutlu olduklarını ifade ederken, kendilerine bu imkânı sağlayan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler.

AdminAdmin