GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-02-2023 20:37

Depremzedelere Eyüpsultan'da ücretsiz eğitim ve spor faaliyetleri

Depremzedelere Eyüpsultan'da ücretsiz eğitim ve spor faaliyetleri

Eyüpsultan Belediyesi, deprem bölgesinden Eyüpsultan’a gelerek burada ikamet eden yakınlarının yanına yerleşmek zorunda kalan ailelere destek olmaya devam ediyor.

White Hill Alışveriş Merkezi’nde hizmet veren Şefkateli Mağazası’ndan depremzede ailelere giyim, gıda ve çocuk bezi yardımında bulunan Eyüpsultan Belediyesi, şimdi de tüm eğitim ve spor kurumlarının kapılarını deprem bölgesinden gelen öğrenciler için açtı.

Deprem bölgesinden gelen öğrenciler, Bilgi Evleri, Dil Evleri, Gençlik Merkezleri ve Genç Akademi’de eğitimlerine devam edebilecekler. Ayrıca Topçular ve Akşemsettin bölgesinde bulunan yüzme havuzlarından, Eyüp Park AVM’de bulunan Eyüpsultan Buz Pistinden de faydalanabilecekler.

Diğer taraftan gençlere yönelik ücretsiz olarak verilen Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Polis Mesleki Eğitim Merkezi, bekçilik ve spor liselerine hazırlık kurslarına da katılma imkanı bulabilecekler.

Deprem bölgesinden Eyüpsultan’a gelen öğrenciler Eyüpsultan Belediyesi kurumlarında verilen eğitimlere katılmak için belediyenin internet sitesinden kayıt yaptırabiliyor.

AdminAdmin