SİYASET
Giriş Tarihi : 16-09-2022 13:02

HÜDA PAR İl Başkanı: Hizmet, Eziyete Dönüşmemeli

HÜDA PAR İl Başkanı: Hizmet, Eziyete Dönüşmemeli

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, PTT önlerinde oluşan kuyruklara dikkat çekerek, devlet tarafından verilen elektrik indirim hizmetinin eziyete dönüştüğünü ve bu sorunun biran önce çözüme kavuşması gerektiğini ifade ederek çözüm önerisi sundu.

Her hafta Cuma günü saat 11.11'de Şanlıurfa'nın bir sorununu ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini paylaşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, bu hafta PTT önlerinde oluşan kuyrukları gündeme getirdi.

Şanlıurfa'da adeta kangrenleşen PTT kuyrukları vatandaşı mağdur etmeye devam ediyor. Devletin sağladığı elektrik indiriminden faydalanmak için sabahın erken saatlerinden itibaren PTT önlerinde sıra bekleyen yaşlı, genç, kadın-erkek akşama kadar kendilerine sıra gelmediğini söylediler.

Devletin elektrik indiriminden faydalanmak için sıra bekleyen yaşlılar, Şanlıurfa'nın sıcağında sıra beklemenin zor olduğunu, PTT personel sayısının yetersiz olduğunu ve her ay aynı zorluklarla karşılaştıklarını ifade ettiler. 

Kimi kucağında 3-5 aylık çocuğuyla, Kimi de çocuğunu evde ya da komşusunda bırakıp gittiği PTT kuyukları adeta çileye dönüyor. Yaşanan yoğunluktan dolayı mağdur olan vatandaşlar bir an önce çözüm bekliyor.

*Yapılan Yardım Eziyete Dönüşüyor

Devletin dar gelirli ailelere sağladığı elektrik indiriminin vatandaşa eziyete dönüştüğünü söyleyen Özaslan, "Yaşlı insanlar sırada bekliyor. Kadınlar sırada bekliyor. İnsanlar çoluk çocuğunu evde bırakıp sırada bekliyor. Kiminin ocakta yemeği var. Kimisinin okulda çocuğu var. Çocuğunu okula bırakıp sıraya giriyor ama okulun çıkış saatine yetişemiyor. Saatlerce sıra bekliyorlar. Ne için? Devlet bir yardım yapmış; elektrik yardımı. O elektrik faturasını indirimli bir şekilde ödemek için saatlerce sırada bekliyorlar. Bu Allah'tan reva mıdır? 150-200 TL yardım yapıyorsunuz ve o yardımı da eziyete dönüştürüyorsunuz. Fatura sahibinin mutlaka kendisinin gelmesi gerektiğini söylüyorsunuz. Başka biri gelse kabul etmiyorsunuz. Yaşlı ve yatalak olsa bile fark etmiyor. O insanlar nasıl gelecek? Bu nasıl bir eziyet" dedi.

Bu İş Çok Rahat Çözülebilir

HÜDA PAR olarak konuyla ilgili çözüm önerilerini paylaşan Özaslan, "Bu iş çok rahat çözülebilir. Çözüm şu; Şanlıurfa'nın 14 milletvekili, özellikle iktidar milletvekilleri zahmet eder, Ankara'da gerekli girişimlerde bulunurlarsa Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında bir protokol yapılması lazım. Bu protokole göre elektrik yardımı alan kişinin TC kimlik ve abone numarası zaten bellidir. Yapılan indirim ana kaynaktan kesilse ve kurumlar kendi aralarında mahsuplaşsalar bu insanlar sabahtan akşama kadar sırada beklemeyecekler. Bu Allah'tan reva mıdır? Eğer PTT'de personel eksikliği varsa, bir zahmet bir an önce personel eksikliğini de giderin ki insanlar saatlerce sırada beklemesinler. Devlet eğer hizmet etmek istiyorsa, hizmeti eziyete dönüştürmesin" ifadelerini kullandı.

AdminAdmin