GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-06-2024 12:43

Oğuz Tansel 2024 Halkbilim Araştırma Ödülü Başvuru süresi uzatıldı

Oğuz Tansel 2024 Halkbilim Araştırma Ödülü Başvuru süresi uzatıldı

Bilkent Üniversitesi, Oğuz Tansel Türk Edebiyatı Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından her yıl düzenlenen Oğuz Tansel Halkbilim Araştırma Ödülü için 2024 yılı başvuruları uzatıldı.
Ödüle katılım koşulları:
- Ödül bu yıl Halkbilim alanında bir araştırma yapıtına verilecektir.
- Ödüle aday yapıtın 01.01.2023-31.12.2023 tarihleri arasında yayımlanmış kitap; yayımlanmamışsa, kitap oylumunda dosya olması gerekmektedir. Kitap bütünlüğünde yayımlanmamış yapıtlardaki sözcük sayısı en az 30.000 olmalıdır. Ödüle bir araştırma dosyası, yüksek lisans veya doktora tezi ile de başvurulabilir.
- Ödüle son başvuru tarihi 30.09.2024’dür.
- Ödül, düzenleme kurulu ve seçici kurul üyeleri ve bunların birinci derece yakınları dışında tüm katılımcılara açıktır.
- Ödül tek yapıta verilecektir.
- Yapıt kitap bütünlüğünde yayımlanmış ise 7 adet gönderilmelidir. Daha önce yayımlanmamış yapıtlar, A4 boyutunda kağıda,12 punto ve 1,5 satır aralığıyla bilgisayarda yazılmış 7 ayrı dosya biçiminde düzenlenmiş olarak kargo ile gönderilecektir. Yayımlanmamış yapıtlar PDF formatında da gönderilebilir.
- Katılımcının kısa özgeçmişi, iletişim bilgileri de aday gösterilen yapıtla birlikte ulaştırılmalıdır. Bunlar e-posta ile gönderilebilir.
- Ödül tutarı 20,000 TL olarak belirlenmiştir.
- Ödüle birden fazla yapıtla başvurulabilir. Ancak ödül, tek bir yapıta verilir.
- Ödüle katılmak için gönderilen eserler iade edilmeyecektir.
- Ödül töreni 2024 yılı içinde yapılacaktır.
Seçici kurul
Mehmet Kalpaklı (Başkan, Bilkent Üniversitesi),Aynur Koçak (Yıldız Teknik Üniversitesi),Cenk Güray (Hacettepe Üniversitesi),Çiğdem Kara (Anadolu Üniversitesi) veMetin Turan’dan (Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi) oluşmaktadır.
Başvurular ottem@bilkent.edu.tr e-posta adresine veya şu posta adresine yapılacaktır:
OĞUZ TANSEL TÜRK EDEBİYATI ARAŞTIRMA MERKEZİ,
BİLKENT ÜNİVERSİTESİ, İNSANİ BİLİMLER ve EDEBİYAT FAKÜLTESİ, H BİNASI 2. KAT, OFİS NO: H 249 BİLKENT, 06800 ÇANKAYA, ANKARA
Sorularınız için: ottem@bilkent.edu.tr

 

AdminAdmin