YEREL
Giriş Tarihi : 07-09-2022 15:31

Vali Salih Ayhan, Ortak Akılla Yarınlara Çalıştayı Açılış Programına Katıldı

Vali Salih Ayhan, Ortak Akılla Yarınlara Çalıştayı Açılış Programına Katıldı

Valiliğimiz koordinesinde düzenlenen ve pek çok kurum, kuruluş ve üniversitemizden uzmanların katılımıyla gerçekleştirilen çalıştay, Nevali Otel toplantı salonunda açılış töreni gerçekleştirildi. 

Gün boyu sürecek olan çalıştayda 5 önemli sektör (Eğitim-Öğretim ve Gençlik, Kültür-Sanat ve Turizm, Sağlık ve Sosyal Politikalar, Tarım ve Hayvancılık- Ekonomik Kalkınma ve İstihdam, Altyapı- Çevre ve Şehircilik) alanlarında kurum ve kuruluşlarımız ile üniversitelerimizin uzman akademisyenlerinin moderatörlüğünde gerçekleşecek olan çalıştayın açılış programı gerçekleştirildi.


Milletvekillerimiz, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız ve kurumlarımızın yöneticilerininde katıldığı programın açılış konuşmasında Vali Ayhan; Şehrin potansiyelini harekete geçirebilme kapasitesini kullanarak, iş birliğiyle fikir üretmek ve birlikte hareket edilmesi gerekiyor. Böylece insanımız ve şehrimiz müreffeh yarınlara ulaşabilecektir. Şehrimizin öncelikli problemlerini belirlemek, farklı kesimlerden gelen görüşleri toparlamak, ihtiyaçları tespit etmek ve sürdürülebilir gelişmeye yönelik ortak bir vizyonda buluşabilmek adına böyle bir çalıştay düzenlemeye karar verdik. Şehrimizin geleceğine dair bir rota çizerken, oturduğumuz yerden kararlar almak istemedik. Bu şehirde birlikte yaşıyorsak, geleceğimiz adına da birlikte kararlar vermemiz gerekiyor. İş birliğimiz bu noktada çok kıymetli. İş birliği yapmak zor işleri kolaylaştırıyor, el birliğiyle güzel sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Daha büyük resmin bir bütün olarak görülmesine imkan tanıyor. Tüm toplumun el ele vermesi, geçmişte de günümüzde de her zaman güzel sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Bu anlayışa dayanarak, bizler de bugün burada el ele verip şehrimizi daha da geliştirip güzelleştirmek için neler yapabiliriz, bunları hep birlikte istişare edeceğiz. Şanlıurfa'nın her kesiminden insanın görüşlerine önem veriyoruz. El elden, akıl akıldan üstündür. İstişare etmek, bir konuya birden çok gözün aynı anda bakabilmesi ve birden fazla beynin aynı anda düşünebilmesidir. Bu iş birliği kültürünü koordineli şekilde sağlayabilen şehirler başarılı oluyorlar. Bizlerin öncelikle bu kültürü geliştirmesi lazım, bunu da İnşallah hep birlikte başaracağız." dedi.

Vali Ayhan açılış konuşmasında sözlerini "Böyle güzel topraklarda, böylesine güzel insanlarla yürümekten onur duyuyorum. Rabbim yolumuzu, bahtımızı açık etsin. Şahsım ve şehrim adına, bu yolda emek harcayan herkese muvaffakiyetler diliyorum. Başarılarımız artarak devam etsin İnşallah." diyerek tamamladı.

Vali Ayhan, açılış töreni sonra Milletvekillerimiz, Kaymakamlarımız ve diğer protokol üyelerimizle birlikte 5 farklı salonda gerçekleştirilen çalıştay çalışmalarını gezerek, fikir alışverişinde bulunan katılımcılarımızla sohbet edip, çalışmalara iştirak etti.

AdminAdmin